1. augustist alustab Vene Teatri dramaturgina tööd Laur Kaunissaare

Otsus täiskohaga dramaturgi ametikoht taastada tehti selle aasta maikuus. Pärast avatud konkurssi kutsuti neli kandidaati lõppvestlusele. Komisjon vaagis kandidaatide tugevaid ja nõrgemaid külgi ning otsustas dramaturgi ametikoha pakkuda Laur Kaunissaarele. Komisjoni kuulusid lisaks trupi ja teatri juhtkonna esindajatele näitleja ning teatri- ja filmilavastaja Elmo Nüganen, samuti sihtasutuse Eesti Teatri Agentuur (ETA) ja Eesti Kultuuriministeeriumi esindajad.

Dramaturgi peamisteks tööülesanneteks on järgmisel hooajal koos kunstilise juhiga repertuaari valimine, aga ka lavatekstide kirjutamine. Eeldatakse, et dramaturgi tegevus ja osalemine loomeprotsessides toetab Vene Teatri sidemete loomist ja rikastab Eesti kultuurimaastikku.

* Laur Kaunissaare lõpetas 2004. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli lavastaja erialal.

Aastatel 2007-2008 töötas ta Tallinna Linnateatris dramaturgina ning oli teatrifestivali „Talveöö unenägu" kunstiline juht. Aastatel 2008-2009 oli Kanuti Gildi SAALi (Kanuti Gildi hoone) dramaturg, aastatel 2009-2012 juhtis etenduskunstide ja interdistsiplinaarseid projekte programmi „Tallinn – Euroopa kultuuripealinn 2011“ raames. Aastatel 2012–2018 töötas ta teatris NO99 dramaturgina. Aastast 2021 töötas kultuuriministeeriumis teatrinõunikuna.