2. aprillil tähistati rahvusvahelist lasteraamatupäeva

Vene Teatris toimus sel puhul meeleolukas üritus „Loeme koos“.

Lasteraamatupäeva tähistamine sai alguse 1967. aastal. Rahvusvahelise Noorsoo Kirjanduse nõukogu valik langes 2. aprilli kasuks, kuna tegemist on legendaarse muinasjutuvestja H. C. Anderseni sünnipäevaga. Seetõttu lugesid noorema astme õpilased Tallinna erinevatest koolidest koos tuntud Eesti inimeste ja Vene Teatri näitlejatega just nimelt H. C. Anderseni muinasjutte.

Ühislugemised toimusid paljudes erinevates kohtades: Tallinna Kunstihoone Lasnamäe paviljonis, Tallinna Keskraamatukogus, Avatud Koolis, kus õpivad koos vene ja eesti lapsed, Vabaduse Koolis ja loomulikult Vene Teatris.

Vene Teater on juba aastaid tegelenud lastekirjanduse tutvustamisega. Oleme korraldanud loomingulisi kohtumisi lastekirjanike ja -luuletajatega, et äratada lastes huvi lugemise vastu. Traditsiooniline projekt „Lastekirjanikud” on sel aastal omandanud uue formaadi ja oleme kindlad, et see aitab täita üht olulisimat ülesannet – innustada noort publikut lugemise kaudu omandama uusi teadmisi ja muljeid, õppida iseseisvalt mõtlema ning seostama oma igapäevaseid valikuid humanistlike väärtustega. On raske ülehinnata raamatu rolli järgnevate põlvkondade narratiivse ja intellektuaalse kuvandi kujunemisel.

Üleküllastunud digitaalse reaalsuse ja meediatehnoloogiate ajastul on raamatul üha raskem võistelda virtuaalsete naudingutega. Oleme siiski veendunud, et mitte miski ei suuda lugemist täielikult asendada. Raamat käes, innustasid 2. aprillil oma isikliku eeskujuga lapsi lugema paljud tuntud Eesti inimesed, nagu näiteks Mihhail Kõlvart, Andrei Titov, Peeter Järvelaid, Julia Aug ja Aleksandr Zukerman. Nii eesti, vene kui ka ukraina keeles tulid esitamisele „Inetu pardipoeg”, „Metsluiged”, „Karjane ja korstnapühkija”, „Väike merineitsi”, „Tuleraud” ja „Pöial-Liisi“.

Pärast ühislugemisi võtsid lapsed osa meistriklassidest ja ekskursioonidest teatris, raamatukogus ja kunstinäitusel.