27. märtsil tähistatakse kogu maailmas teatripäeva

See on ametipüha, millega avaldatakse austust näitlejatele, lavastajatele, valgus- ja helitehnikutele, grimeerijatele ja teatrikunstnikele, garderoobi- ja piletiteenindajatele. Ülemaailmne teatripäev algatati 1961. aastal eesmärgiga tutvustada kõiki etenduskunsti vorme, tõsta esile teatri tähtsust, toetada teatrikogukondi ja edendada nende omavahelist suhtlust ning jagada teatrirõõmu.

Rahvusvaheline teatripäev ei ole pidupäev mitte ainult kõikidele teatritöötajatele, vaid ka truule publikule. Vaataja olulist rolli teatri loomingulises elus ja arengus rõhutas ka 2023. aasta detsembris Vene Teatri 75. sünnipäeva raames toimunud kunstiline sündmus “Teater algab Sinust!”.

Õnnitleme teatripäeva puhul kõiki, kes teatrimajja tulevad, olenemata sellest, kas sisenete peaukse või ametisissepääsu kaudu!

Traditsiooniliselt jagatakse Eestis teatripäeval auhindu möödunud aasta silmapaistva töö või aastatepikkuse loomingulise panuse eest. Täna Eesti Rahva Muuseumis toimuval auhinnagalal kuuluvad nomineeritute hulka ka mitmed kunstnikud ja lavastajad, kelle looming nägi möödunud hooajal lavavalgust Vene Teatris. Lavastuse “Kolmanda impeeriumi hirm ja viletsus” eest nomineeriti lavastajaauhinnale Timofey Kulyabin ning kunstnikuauhinnale Oleg Golovko, Vlada Pomirkovannaja ja Oskars Paulinš. Vene Teatri kunstiline juht Dmitri Petrenko nomineeriti Salme Reegi nimelisele lasteteatri auhinnale noorte mässumeelsuse, sõltuvuste, suhete ja kasvamise keerukuse veenva lavaletoomise eest lavastuses „Seotud“.

Ootame huviga tulemusi ja hoiame kolleegidele pöialt.