Eesti ja Kasahstani pealinnade vene draamateatrid alustavad koostööd näituseprojektiga

Vene Teatri meeskond tänab südamest Eesti Suursaatkonda Astanas ja asejuht Dimitri Mironovit isiklikult võimaluse eest jagada meie „Teatrihetki”.

2. märtsil avati Astanas, M. Gorki nimelise Vene Draamateatri fuajees, Vene Teatri 75 aasta juubelile pühendatud fotonäitus „Teatrihetked“ (foto Daniil Zandberg).

Näitus kajastab teatri siseelu. Tegemist pole paraadfotodega, vaid ülesvõtetega, mis toovad nähtavale kulisside taga toimuva – publiku jaoks tavaliselt varjatuks jäävad ruumid, töötajad ja tegevused.

Teatri erinevate osakondade töötajad pildistasid mitme hooaja vältel oma igapäevatööga seonduvat. Kõike seda, mis kokku moodustab nende jaoks teatri tähenduse. Näituselt leiab ülesvõtteid teatri argielust koos oma murede ja rõõmudega, aga ka fotosid teatriinimestest nii õnnelikel kui ka haavatavamatel hetkedel.

Näitus aitab mõista, kui palju inimesi tegelikult lavastuse loomeprotsessis osaleb ja kui oluline igaüks neist on. Näitus on kui kaleidoskoop hullumeelsest maailmast, milles elame, ja sellest, mis toimub enne eesriide avanemist.

Näituse loomisel kasutati erilist fotožanrit – lomograafiat. See tehnika ei eelda teravat fookust, fototöötlust ega digitaalset töötlemist, vaid säilitab esmapilgu puhtuse ja spontaansuse. Lõpptulemuseks on emotsionaalselt aus ja siiras pilt teatrielust.

Näitus tähistab mõlema riigi pealinna vene draamateatrite koostöö algust. Projekti toetab Eesti Suursaatkond Astanas. Näituse pidulikul avamisel osales Eesti erakorraline ja täievoliline suursaadik Kasahstanis Toomas Tirs.