Vene Teatri jaoks eriliseks kujunenud 2023. aasta on lõpule jõudmas.

Lahkuv aasta oli rikas edukate esietenduste poolest. Vene Teatri kolmel laval jõudis vaatajate ette 13 uuslavastust. Nende hulka kuuluvad teravad sotsiaalsed draamad („Seotud"), manifestlavastused („Kolmanda impeeriumi hirm ja viletsus" ja „Keisri hull") ning meelelahutuslikud, romantilised ja koomilised lood („Nimetu täht" ja „Figaro"). Noored teatrisõbrad kohtusid nii eesti kui ka välismaiste lastekirjanike kangelastega. Vene Teatri partneriks ja kaasloojaks kogupere muusikalavastustes oli Tallinna politseiorkester. Meie koostööna valminud lavastused „Tere tulemast laulupeole” ja „Sinilind” kujunesid publiku lemmikuteks. 

Kokku mängiti aasta jooksul ligi 400 etendust, millest 12 olid väljasõiduetendused Narvas, Riias, Kohtla-Järvel ja Jõhvis. 

Mööduvat aastat jääb meenutama ka ilus märgiline kuupäev - täitus 75 aastat Vene Teatri asutamisest. Selle sündmuse auks korraldas meie meeskond kaks tavapärasest erinevat juubeliüritust kõigile linlastele. 

Tänavuse teatrihooaja avas septembris näituseprojekt “Kirsiaed”, mis muutis Tammsaare pargi Uue turu ala ja tekitas suurt kõmu. Projekti lõppedes viidi kõik 75 kirsipuu istikut linlaste ja linnaasutuste aedadesse-platsidele, et nende elu jätkuks ja jääks meenutama Vene Teatrit. 

Teatri sünnipäeval, 15. detsembril, oli kõigil võimalik osaleda pidulikul üritusel „Teater algab Sinust”. Külalistel avanes võimalus saada osaks erinevatest teatrilegendidest ja näha teatrit nii, nagu seda kogevad siinsed töötajad.

Meie juubelipidustusel osales üle tuhande inimese. Aasta jooksul käis teatris üle 76 tuhande inimese. Piletimüügi tulu oli rekordiline - ligi 1,2 miljonit eurot. 

Teatri meeskond on oma edu üle uhke ning me ütleme endale ja oma truule publikule – ainult edasi!