Näitus Vene Teatris 'Arhitekti visandid. Aleksandr Wladowsky albumist'

31. märtsil avatakse Vene Teatri Galeriis koostöös Tallinna Vene Muuseumiga näitus “Arhitekti visandid. Aleksandr Wladovsky albumist”.

Näitusel on esitletud arhitekti ja kunstniku Aleksandr Wladovsky albumist pärit visandite, projektide ja fotode koopiad. Album on unikaalne dokument, mis võimaldab jälgida Wladovsky loometeed pea poole sajandi vältel. Näituse külastajad saavad tutvuda nii arhitektuursete fantaasiatega, mis jäid ainult paberile, kui ka ellu viidud projektidega – hoonetega, millest on saanud Tallinna, Narva ja Viljandi arhitektuuri lahutamatud osad.

Aleksandr Wladovsky (1876–1950) – kunstnik, arhitekt ja publitsist, Peterburi Kunstide Akadeemia kasvandik, esindab arhitektide plejaadi, kes on jätnud oma jälje 20. sajandi esimese poole Eesti arhitektuuri. Arhitekti looming hõlmas paljusid stiile – neoklassitsismist ja modernismist kuni art déconi. Art déco elemente võib kohata ka tema loodud interjööris restoran-kabareele Dancing-Palace „Gloria“, kus praegu asub Vene Teatri uus eksperimentaallava RING.

Näituse lahtiolekuajad

Näitus on avatud kuni teatrihooaja lõpuni.

NB! Vene Teatri Galerii avatakse külastajatele üks tund enne suures saalis toimuva etenduse algust.

Autorid

Kuraator: Denis Jatsenko
Kunstnik-kujundaja: Jekaterina Poltavets (Katline Graphic Design)
Meeskond: Julia Kornejeva, Irina Krivorukova, Diana Janson, Irina Moissejenko
Näitusel on kasutatud materjale Andrei Ponomarevi erakollektsioonist pärit albumist „Arhitekt-kunstnik A. Vladovski joonistused, projektid ja ehitised“.
Täname: Merle Tank, Reeli Kork, Kristjan Arunurm, Eve Veigel, Heli Nurger, Elen Tisler, Lennart Kumm, Andres Lall, Leo Savila, Gleb Kuznetsov ja Aleksei Šiškin

Näituse valmimist toetas Eesti Kultuurkapital.

Loe lähemalt