ANNA KARENINA/TEATER GESHER

MUU

 • ETENDUSE KESTUS: 2 tundi ja 30 minutit koos vaheajaga

ETENDUSI TALLINNAS TOETAB

Lavastuse kaastootja: Les Gemeaux, Sceaux, Prantsusmaa.

Lavastus on heebreakeelne. Tallinnas toimuvatel etendustel tõlge eesti, vene (sünkroontõlge) ja inglise keelde (subtiitrid).

Instseneering: Rimas Tuminas, Maria Peters

Heebreakeelne tõlge: Roy Chen

Praegune aeg pakub hämmastavaid, varem mõeldamatuid kooslusi ja nii avaneb Eesti publikul esimest korda võimalus näha Iisraeli teatri esituses vene klassikat, mille on lavale toonud kuulus Leedu lavastaja. Rimas Tuminas on Eesti publikule hästi tuntud. Festivalil Kuldne Mask on etendunud Vahtangovi teatri mitmed kõrgetasemelised lavastused. Meenutagem vaid lavastusi nagu „Onu Vanja“ (2010), Jevgeni Onegin“ (2014) ja „Kuningas Oidipus“ (2018).

Gesher teatri „Anna Karenina” on jätk vene klassika suunale Tuminase loomingus. Ta kutsuti Tel Avivis asuvasse teatrisse tööle 2022. aastal. Teatri nimi tähendab silda ja selle rajas 1991. Iisraeli elama asunud uuendusmeelne lavastaja Yevgeny Arye koos oma õpilastega. Praeguseks on Gesher teatrist kujunenud silmapaistev nähtus Iisraeli teatrimaastikul. Teater annab olulise panuse keelelõimesse, mängides etendusi heebrea keeles, venekeelsete subtiitritega.

Tuminas on oma uue lavastuse kangelanna kohta öelnud: „Ma näen teda mitte ühemõõtmeliselt, vaid kõigi võimalike naiste kogumina – ta on ühtaegu õrn ema, tülinoriv abikaasa, äärmuslikult armukade, helde ja heatahtlik, ahne ja kade –, temas eksisteerivad lahutamatult koos pimedus ja valgus, nauding ja valu.“ Meisterliku lavastaja nägemuses on „Anna Karenina” kerge, liigsete sõnadeta (pole ka elusuuruses vedureid!) – lugu inimesest, kes otsib universaalset tõde, mis tooks rahu, leppimist, headust ja õnne.

Rimas Tuminas: „Vaataja on valmis kuulama sõnu, mis muudavad tema teadvust. Peame verbaalse maagi hulgast välja sõeluma kõige väärtuslikuma armastuse, lahkuse ja jumaliku ettemääratuse kohta, selle kohta, mis on oluline kõigile ja alati.“

Lavastaja: Rimas Tuminas
Stsenograafia: Adomas Jacovskis
Kostüümid: Olga Filatova
Muusika: Giedrius Puskunigis
Valgus: Alexander Sikirin
Heli: Michael Veisburd
Dramaturgia: Katya Sassonsky
Koreograafia: Anželika Cholina
Lavastaja assistent: Daria Shamina

Osatäitjad:
Anna Karenina: Efrat Ben-Tzur
Aleksei Karenin, tema abikaasa: Gil Frank / Israel (Sasha) Demidov
Aleksei Vronski, ohvitser: Avi Azoulay
Stiva, Anna vend: Alon Friedman
Dolly, Stiva abikaasa: Karin Seruya
Kitty, Dolly õde: Neta Roth / Roni Einav
Ljovin: Miki Leon
Sergei, Ljovini poolvend: Yuval Yanai
Rändaja: Nikita Goldman-Kokh

MÄNGUKAVA

 • 04.06 TEISIPÄEV
  • 19:00

   ANNA KARENINA/TEATER GESHER

   • ERIPROJEKTID / MUU
 • 05.06 KOLMAPÄEV
  • 19:00

   ANNA KARENINA/TEATER GESHER

   • ERIPROJEKTID / MUU