ARMAS NARVA

Teatraliseeritud etendus

Astronoomilise sügise saabudes saab Narvast Eesti sügispealinn. Meedia tähelepanu on linnale suunatud, kasvab siseturistide huvi ja välisturistide hulk. Reeglina toimub sel perioodil Narvas palju erinevaid kultuuri-, spordi- ja haridusüritusi. Vene Teater on sügispealinna programmist traditsiooniliselt osa võtnud, andes etendusi nii nooremale kui vanemale publikule.

Sel aastal valmistab teater esimest korda ette spetsiaalse teatraliseeritud kava „Narva – sügispealinna“ programmi avamiseks. Kultuurikeskuse Rugodiv laval esitlevad Vene Teatri näitlejad paljude poolt armastatud linna läbi Narvaga seotud inimeste tunnete ja läbielamiste. Loomulikult tuleb sellest muusikaline kava, kus osalevad trupi laulvad näitlejannad Anastasia Tsubina ja Jekaterina Kordas, kes on sündinud ja kasvanud Ida-Virumaal ning kelle jaoks Narva on noorusaegade linn. Näitlejakvartetti täiendavad teatritrupi uued noored artistid, Ukraina sõjapõgenikest näitlejad Ilja Bolotov ja Jevgeni Kravets. Narvast saab nende jaoks avastus ja Narva publik saab avastada noorte artistide laulu- ja näitlejaande. Näitlejaid saadavad muusikud, kellest enamik on samuti Narvaga seotud. Esitatakse laule inglise, eesti, ukraina ja vene keeles. Publik saab kaasa laulda, sest enamik lugusid on tuttavad nii vanemale põlvkonnale kui ka noortele. Narva ajaloolisele minevikule austust avaldades lisati kavva legendaarse Rootsi bändi ABBA meloodiad, aga ka populaarsed Anne Veski ja Boomboxi laulud, filmihitid ja „Okean Elzy“ tuntud lood. 

Programmi juhivad Narvast pärit Aleksandr Kutšmezov ja näitlejanna Tatjana Manevskaja, kes tuli Eestisse 45 aastat tagasi ja kelle jaoks Narva oli esimene linn, kuhu ta Eestisse tulles sattus. 

Sellel õhtul on laval professionaalsetest muusikutest koosnev seltskond ja ainult elav muusika, mida esitavad Aleksander Žedeljov (kitarr), Vladimir Võssotski (klahvpillid), Aleksandr Paal (saksofon), Ilmars Priede (bass) ja Mihhail Nikitin (trummid). 

Avamine toimub 23. septembril kell 17.00 kultuurikeskuses Rugodiv. 

MÄNGUKAVA

LAVASTUSMEESKOND

 • lavastaja
  Anton Kiseljus
 • muusikakujundus
  Aleksandr Žedeljov
 • vokaalõpetaja
  Anna Dõtõna
 • videokunstnik
  Anton Andrejuk