COMPOSTER FESTIVAL / Modulshtein (IDM, Future jazz) / DJ Bandit (after party)

MUU

Elektroakustilise muusika festival COMPOSTER kujundab Vene Teatrist alternatiivkunsti templi. Lähiriikide ülikoolide õppejõud/tudengid loovad audiovisuaalseid ruume, publik osaleb töötubades ja katsetab uusimaid tehnoloogilisi lahendusi etenduse Hominem quaero jaoks.

Õhtuti kontserdid, päeval filmi- ja teatriproduktsioonide töötoad, tudengite lõputööde esitlused, mitmeid korruseid hõlmav installatsioon ja palju muud erilist. Elektroonilise muusika töötubades saab liita oma osa festivaliala ilmestavatesse installatsioonidesse. Loojate hulgas nii noored professionaalid kui ka eredad küpsed isiksused eri riikidest.   

Elektroonilist ja future jazzi ning IDM (Intelligent Dance Music) stiili viljelev MODULSHTEIN toob publiku ette muusikat uuelt albumilt “IM (age) “. 

Maikuus ilmunud album salvestati live-stuudios, kasutades sämplereid, trummimasinaid, legendaarset Rhodese klahvpilli ja Moogi analoogsüntesaatoreid. Projekti põhiidee ja kontseptsioon oli kammermuusika ja jazzi ühendamine kaasaegse elektroonilise muusikaga, samuti arvuti kasutamisest loobumine. Album sisaldab katkendeid keelpillikvartetile Preziozo loodud muusikat, mis kõlas Aleksandr Žedeljovi 2021. aastal ilmunud kammermuusika plaadil Identity. Uuel albumil soleerib klarnetil Marten Altrov, klahvpillidel Aleksandr Žedeljov, DJ Bandit salvestas klassikalisi vinüüli skrätše ning erikülaline Aleksander Paal lisas kompositsioonidele saksofonil esitatud jazzmeloodiaid.

MODULSHTEIN on tegutsenud viis aastat  ja selle aja jooksul välja andnud kolm vinüülalbumit. Ta on üles astunud kõigil Eesti suurimatel muusikafestivalidel (Jazzkaar, Tallinn Music Week, Station Narva, jt). MODULSHTEINi muusika on kõlanud paljudes Vene Teatri lavastustes („Kui tähtis on olla tõsine“, „Teisest silmapilgust“, „Tuleb/Ei tule. Eesti 100 aasta pärast“, jpt). Eesti Vabariigi sajanda aastapäeva raames valminud lavastuse „Tuleb/Ei tule. Eesti 100 aasta pärast“ jaoks loodud muusika sai ühtlasi aluseks MODULSHTEINi teisele albumile UTOPIA.

 
DJ Bandit (afterparty)

Festivali afterpartyl astub üles DJ Bandit. Tema esitatav muusika kaldub hip-hopist jazzini ning funkist psühhedeelse rockini. Ta on tegutsenud 25 aastat. Selle aja jooksul on ta mänginud Saksamaal, Prantsusmaal, Venemaal, Lätis, Leedus ning Eestis. Lisaks isiklikele projektidele teeb ta koostööd teiste artistidega ning on kaasategev teatrietendustes. 

COMPOSTER FESTIVAL 23.11-25.11

MTÜ Helitelg koostöö Vene Teatri, ülikoolide EMTA, BFM TLÜ, EKA ning MUBA ja MTÜga Ajumängud. Toetavad Kultuurkapital, Tallinna Kodurahuprogramm, Haridusamet ning Kultuuri- ja Spordiamet.

Töötoad ja installatsioonid:
Jaakko Autio “OrigiNation/Algallikas” (Soome)
“Liikuv Pilt Ruumis" (EKA)
Performance etüüdid #6 (TLÜ, BFM)
Heli-ja sõnaimprovisatsioonid (MUBA,TLÜ BFM)
Visuaalteatri töötuba (Vene Teater)
Heliobjektide meistriklass (EMTA, MUBA)
Ole ise DJ (DJ Bandit)
Elektroonilise muusika loomise töötuba (Modulshtein)
Eksperimentaalsed Kunstimaastikud (EKA)

Composter Festivali raames esitleb ka Tallinna Ülikooli Digitehnoloogiate Instituudi doktorant Darja Tokranova oma näitust "CCDamsels - from NFT to Analog”

Artistid: Taavi Varm, Nuno Correia, Sten Saarits, Tatjana Kozlova-Johannes, Tarmo Johannes, Jaakko Autio, Aleksandr Žedeljov, Malle Maltis, Diana Kiivit, Gerhard Lock, DJ Bandit, Daniil Zandberg, Darja Tokranova.

Idee ja produktsioon: Aleksandr Žedeljov, Heili Vaus-Tamm, Miina Martensoo, Svetlana Mar.

FESTIVALIPASS

TÄISPILET 40 €
SOODUSPILET (õpilased, pensionärid) 30 €

Festivalipass kehtib kõigile kolmele õhtusele kontserdile.

Osta pass

MÄNGUKAVA

  • 23.11 NELJAPÄEV
    • 20:00

      COMPOSTER FESTIVAL / Modulshtein (IDM, Future jazz) / DJ Bandit (after party)

      • RING LAVA / MUU