DANIIL HARMSI OTSINGUIL

  • ETENDUSE KESTUS: 19:00 - 21:00

"Millegipärast vaatavad kõik mind üllatunult. Ükskõik, mida ma ka teen, peetakse seda üllatavaks". D. Harms

Vene Teatri uue hooaja esimene esietendus on Dmitri Petrenko lavastus „Väga palju päikest”.

Poeetilis-muusikaline lavastus - lugu OBERIU kesksetest tegelastest, nende muusadest, sõpradest ja armsamatest. Neid sõimati, neid ei mõistetud, kuid Reaalse Kunsti Ühenduse (OBERIU) luuletajad purustasid naerdes tavapärase loogika ja elasid väljamõeldud kirjandusmaailmas.

Tuntuim neist oli poeet, prosaist ja näitekirjanik Daniil Harms, kes püüdis muuta peaaegu iga argielu teo loominguks. „Me pole mitte ainult uue luulekeele, vaid ka uue elutunde loojad!" – kuulutasid oberiuudid oma manifestis.

Kes on „vasakpoolsed kirjanikud"? Kes kuulusid poeetilis-filosoofilisse ringi ning andsid välja „Ülimalt huvitava ajakirja”? Kirjanduse, teatri- ja kunstiavangardi ajastu konteksti paremaks mõistmiseks kutsume teid loengule „Daniil Harmsi otsinguil”.

4. septembril kutsub filmirežissöör, stsenarist ja produtsent Roma Liberov RINGlavale arutlema Harmsi eluloo üle, vaadeldes samal ajal tema luule- ja proosateoseid. Üritus on põnev ekskursioon kultuuriajalukku, mille järel tõotab lavastus „Väga palju päikest” tulla veelgi huvitavam.

MÄNGUKAVA

  • 04.09 KOLMAPÄEV
    • 19:00

      DANIIL HARMSI OTSINGUIL

      • RING LAVA