ICEBERG

 • ETENDUSE KESTUS: 1 tund ja 40 minutit

Julia Aug naise rollis, kes arvab, et ta on Alla Pugatšova

Muul ajal oleks see võinud olla liigutav komöödia kergemeelsest punapäisest naisest, kellele keegi kunagi ütles, et ta sarnaneb veidi sellesama Naisega, kes laulab.

Dramaturg Mihhail Durnenkov aga paigutas väljapaistva näitleja Julia Augi tänasesse päeva, kus igaüks meist – vabal tahtel, aga tihemini vastu tahtmist – on sunnitud proovima uusi identiteete. Ja pole tähtis, kas sina lahkusid oma kodumaalt või on sinu maale saabunud rohkesti ajutisi-alalisi külalisi – muutused on vältimatud.

Kunstitöötajatest saavad mustatöölised, aga Julia Augi kehastatav emigrant otsustas, et enam mitte kunagi ei loobu „vene estraadi Primadonna“ maskist-tiitlist. Nii satub ta psühhiaatri kätesse, keda säravalt kehastab Elmo Nüganen.

Seejärel näitab režissöör Jegor Matvejev delikaatselt, kuid ausalt peategelase tütart, teda mängib Polina Aug. See on laps, kes kasvas üles veendumusega, et tema lapsevanem mitte lihtsalt et ei mõista teda, vaid üldse ei näegi, kutsudes teda sageli Kristinaks.

Nii muutub võõrsil eneseleidmise massiline probleem igavese isade ja poegade probleemi osaks. Iga selle üksikjuhtum on juhtude hulgast hoolimata unikaalne, kuid samal ajal ka kõigile mõistetav.

Esietendus toimus 2023. aasta septembris Cannesis festivalil „Летят журавли“/„Kured lendavad“.

MÄNGUKAVA

 • 13.03 KOLMAPÄEV
  • 19:00

   ICEBERG

   • SUUR SAAL
   • KÜLALISETENDUS