Open School. Mihhail Manevitš

MUU

Austatud teatrikülastaja

Vene Teatri mängukavas on toimunud muudatused.

Teatrist mitteolenevatel põhjustel lükatakse RINGlava Avatud Kool lühikursused edasi:

16.09.2023 planeeritud kursused toimuvad 30.09.2023.

Algus kell 15:00

Kõik eelnevalt soetatud piletid kehtivad.

Juhul, kui siiski soovite tagastada piletid palume kirjutada aadressiltagasiost@piletilevi.ee. E-piletite omanikel palume kirja sisus märkida enda tellimuse number. NB! Raha tagastatakse samale kontole millest oli sooritatud ost.

Tavapileti omanikel palume kirjutada oma piletite ID numbrid ja rekvisiidid, kuhu soovite saada tagasimakse.

Vene Teater vabandab ebamugavuste pärast.

RING lava Avatud Kool on sissejuhatavate praktiliste lühikursuste sari, millest igaüks kestab viis nädalat (üks tund nädalas) ja mida viivad läbi pedagoogilise kogemuse ja õpetamishuviga Vene Teatri näitlejad, lavastajad, koreograafid ja heliloojad. Õppeained võimaldavad teha vahetut tutvust erinevate teatri erialadega: proovida ja tunnetada hääle- ja diktsiooniharjutusi, töötada keha ja rütmiga. Miks professionaalidel neid harjutusi vaja on ja kuidas saavad need harjutused meile igapäevaelus abiks olla?

Kutsume Avatud Kooli kursustele nii teatrihuvilisi, kes soovivad teatriprotsesside kohta uusi teadmisi saada ja enda jaoks uusi võimalusi avastada, kui ka teatrisõpru, kes on ammu tahtnud end teatristuudios proovile panna. Avatud Kool on suurepärane võimalus osaleda praktilistes teatritundides. Võib-olla oled just sina see, kes tahab teatrikooli astuda?

Kursus on mõeldud 10-12-liikmelistele gruppidele ja koosneb neljast 1,5-tunnisest õppetunnist ja ühest 2-tunnisest avatud tunnist. Osalejate soovituslik vanus on alates 14. eluaastast.

Avatud tunnis saavad kokku teatrikooli kaks rühma. Osalejad saavad paralleelkursuse harjutusi proovida ja seejärel muljeid vahetada. Avatud tundi saab tasuta kutsuda kuni kolm külalist. Sissepääs on eelregistreerimisega.

RING lava Avatud Kool jätkab tööd septembris. Tunnid toimuvad vene keeles.

Mihhail Manevitši kursus „Loojutustamine ja avalik esinemine"
Tundide ajakava:

30.09 / 7.10 / 14.10 / 21.10 (1,5h)
28.10 – avatud tund (2h)

Kursuse autorist

Mihhail Manevitš on professionaalne teatri- ja filminäitleja. Ta on lõpetanud 2020. aastal Moskva Kunstiteatrikooli (V. A. Rõžakovi kursusel) ja töötab Vene Teatris alates 2022. aastast. Ta on töötanud teatris „Sovremennik", tegelenud iseseisvate projektidega ja mänginud filmides. 2021. aastal lavastas Moskva konservatooriumis V. Daškevitši ooperi „Revident".

Kas sulle meeldib lugusid jutustada?

Kursuse eesmärk on tutvustada osalejatele loojutustamist kui žanrit läbi erinevate koolituste ja ülesannete. Žanri struktuur ja reeglid. Kuidas ühendada loojutustamine igapäevaelu ja avalike esinemistega.

1. õppetund
Tähelepanuharjutused ja esimesed ülesanded üksteisele lugude jutustamiseks. Loojutustamise põhitõed ja praktika. Esimene kodune ülesanne.

2. õppetund
Üksteisele samaaegselt loojutustamise koolitus. Kodutööde ettekandmine + analüüs läbi praktika ja loojutustamise ülesehituse täiendamine. Teine kodune ülesanne.

3. õppetund
Harjutused. Kodutööde ettekandmine. Analüüs ja vigade parandamine.

4. õppetund
Harjutused. Uue ülesande täitmine + kanname ette kõike, mida polnud aega esitada eelmistes tundides või uute lugude väljamõtlemine.

5. Avatud tund
Loojutustamise praktika.

Tunnid toimuvad vene keeles.

MÄNGUKAVA

 • 30.09 LAUPÄEV
  • 15:00

   Open School. Mihhail Manevitš

   • RING LAVA / MUU
   • VENE KEELES