Lavastus, kus pealtvaatajast saab perekonnaelu stseenide tunnistaja. Lähedane
tunnistaja, kellest sõltub juhtuv.
Lätis mängitakse vaheldumisi läti ja vene keeles.
Tallinnas on lavastus vene keeles.
Neljakümnendates eluaastates paar kogeb pärast seitset aastat kestnud abielu suhetes kriisi ja nad üritavad leida viisi, kuidas kokku jääda.
Võrõpajev kirjutas näidendi „Päikese liin” kahe inimese intensiivse dialoogina tõelisest intiimsusest – sädelev, irooniline, paljastades seda, mis takistab üksteist tõeliselt nägemast ja kuulmast. Lavastuses püüavad mees ja naine teineteist mõista, ületades oma soolisi erinevusi maailmatunnetuses. Lisaks mehelikkuse ja naiselikkuse erinevustele paljastab näidend tegelaste keelekultuuri erinevuse, mis omakorda suurendab pinget.
Abikaasade rollides astuvad üles Läti Kunstiteatri näitleja Andris Bulis ja Riia Vene Teatri näitlejana alustanud Maria Daniljuk. Segaabielud, kus abikaasad valivad ühise suhtluskeele, pole Lätis haruldased ning lavastuses „Päikese liin” mängivad kaks näitlejat iga kord erinevalt, olenevalt lavastuse keelest ning Võrõpajevi tekst mõistmise leidmisest saab täiendava tähenduse.
Ivan Võrõpajev elab ja töötab Poolas. Tema näidendid on Venemaal keelatud alates 2022.aastast. Võrõpajevi tekstid jäävad meelde monoloogide ja dialoogide rütmi, eneseiroonia ja samas karmide traagiliste süžeepöörete poolest - kõik on nagu elus, kus inimene kogeb hirmu, kibestumist, rõõmu ja nalja.
„Päikese liinil” on pikk külalisetenduste ajalugu - etendused on olnud Klaipedas ja Rezeknes, Daugavpilsis, Liepajas. 2022.aasta kevadel esineti Bulgaarias, esmalt Sofias ja seejärel rahvusvahelise kammerlavastuste teatrifestivali raames Vratsa linnas, kus see pälvis kõige säravama partnerpaari auhinna.
Loominguline meeskond
Idee ja lavastus Jevgenia Šermeneva
Osades Andris Bulis ja Maria Danilyuk
Stsenograafia Dace Ignatova (lavakunstnike ühendus „Krahvinnad”).
Koreograaf Dmitri Gaitjukevitš
Helikujundus Oliver Tarvids
Valguskunstnik Julia Bondarenko
Produktsioonifirma KatlZ
Esietendus 18.10.2021
Lavastuses kõlab sündsusetut kõnepruuki.
Täname finantsettevõtet Advisory Lab toetuse eest.