"Silhouette du Boudoir" („Siluett buduaaris“)

Aleksandr Ivaškevitši fotonäitus

27. aprillil avab Aleksandr Ivaškevitš Vene Teatri Kaminasaalis oma fotonäituse „Siluett Buduaaris”. On sümboolne, et sündmus langeb kokku tema sünnipäevaga. Kunstnikuna valis ta loomingulise ja väga kauni viisi oma pidupäeva meiega jagada!

Tuntud teatri- ja filminäitleja, professionaalne stepptantsija ja koreograaf Aleksandr Ivaškevitš on fotograafia vastu huvi tundnud üle 15 aasta ning selle aja jooksul on temast kujunenud tunnustatud ja isikupärase stiiliga fotokunstnik. 25 isiku- ja 13 kollektiivnäitust Euroopa riikides, osalemine biennaalil Fondazione Modigliani Veneetsias, arvukad publikatsioonid ajakirjades Eestis ja välismaal on toonud autorile auhindu rahvusvahelise kunstifotograafia maailmas.

Tema töid võib leida erakogudes Saksamaal, Itaalias, Lätis, Hollandis, Norras, Venemaal, Rootsis, Suurbritannias ja USAs.

Ivaškevitš keskendub peamiselt portree- ja buduaarifotograafiale. „Inspiratsiooni ammutan möödunud sajandite suurte maalikunstnike töödest, sest just nende nägemus näo ja keha ilust on kooskõlas minu maailmataju ja tunnetusega," tõdeb kunstnik. Tänapäeva daamides püüab Aleksandr näha ja jäädvustada seda, mis pani möödunud aegade mehed naisi mõistma, imetlema ja neist vaimustuma.

Tema teosed on justkui maalid, mis nagu ei kuulukski praegusesse aega, kuigi sündisid siin ja praegu. Ivaškevitš on veendunud, et inimesel on vajadus maailma palju sügavamalt ja peenemalt tunnetada, kui tänapäev seda pakub.

Näituse avamine ja kohtumine tööde autori Aleksandr Ivaškevitšiga toimub laupäeval, 27. aprillil kell 16:30. Õhtusele „Figaro” etendusele saabujatel on erakordne võimalus esimestena kauneid siluette näha ja sünnipäevalast õnnitleda. Ülejäänud huvilised saavad fotosid imetleda tund aega enne igaõhtuste etenduste algust. Näitus on avatud 31. maini.