Svetlana Linkevitši fotonäitus “Looduse harmoonia"

Vene Teatri galeriis saab 18. märtsist 7. aprillini näha Svetlana Linkevitši fotonäitust “Looduse harmoonia"

Svetlana Linkevitš  endast:

"Sündisin ja kasvasin üles Sillamäel. Huvi fotograafia vastu tekkis mul juba varases lapsepõlves, kui koos vanaisaga fotokaameraga pilte tegime.

Klassikalise fotograafiaga hakkasin tegelema 2008. aastal Jõhvi fotoringis Dmitri Vorobjovi juhendamisel. Hiljem asutasime Jõhvi fotoklubi, millega osalesime paljudel näitustel ja konkurssidel. 

2023. aastal kolisin elama Viljandimaale ja Peeter Sink, Viljandi fotoklubi president, tegi mulle kohe pakkumise korraldada oma esimene isikunäitus, et kiiresti sulanduda Viljandi fotograafide kogukonda. Samal aastal korraldasime Peeter Sinkiga Tallinna Dominiiklaste kloostri galeriis oma loodusfotode näituse.

Erinevatel aegadel on mind paelunud erinevad fotograafiažanrid. Armastan mittelavastatud portreesid ja reisifotosid, milles väljenduvad tunded ja kogemused, vaimuerksus. Praegu inspireerib mind eriti loodus oma värvide ja varjundite kombinatsioonidega, valgusemängude ja mustritega. Näituse “Looduse harmoonia” kaudu on mul hea meel tutvustada oma nägemust meie maailma ilust. Minu piltidel näeb lisaks looduse loomulikule ilule ka tema ainulaadseid ja ebatavalisi vorme ning isegi sümboleid. 

Harmooniatunnetus ja oskus näha tavalises ebatavalist saadavad mind igas tegevuses."