Vene Teater tähistas 15. detsembril 75. sünnipäeva.

Meeleolukale peole, mis toimus tavapärasest pisut teistsuguses vormis, kogunes üle tuhande külalise! Sel õhtul üritasime hoiduda formaalsustest – kõnesid ei peetud, aukirju ei jagatud. Tänapäeval ongi ju teater oma publikule lähemal kui kunagi varem. Ka publiku ootused teatrile on muutunud, isegi kui need pole alati täpselt sõnastatud. Vene Teater on samuti muutuste tuules ning meie jaoks on oluline mõjuda kaasaegselt, proovida uusi vorme, esteetikat ja eemalduda tavapärastest mallidest.  

Juubelipäeval muutus ajalooline teatrihoone peaaegu tundmatuseni tänu erinevatele installatsioonidele (autorid: EKA üliõpilased - Lumimari, Rait Sokin, Taavi Varm. Projektijuht: Diana Yanson). Videoinstallatsioonid rõhutasid teatrielu dünaamikat. Ruumid muudeti audiovisuaalsete vahenditega kõigile ligipääsetavaks. Külalised said tunda end osalistena teatri esimese trupi avaproovis (videokroonika Kaminasaalis). Teatripuhvetis sai nautida suupisteid laua ääres, millel asetses lavastuse „Tarkpea” butafooria. Sai proovida kostüüme ja pildistada end teatrirekvisiitidega. Õhtu naelaks oligi aga nael. Nimelt valitseb teatris uskumus, et see, kes leiab lavalt naela, seda ootab uus roll ja suur õnn. Tol õhtul leidus neid suurel laval küllaga. Oma talismani otsides astusid külalised lavale ja said näha saali kogu tema hiilguses, nii nagu näitlejad seda kogevad. Lavatehnika tuli nähtavale – sillad ja poomid lasti alla ning galeriid avanesid. Igal teatrisse tulijal on oma oluline roll ja lavastajad hindavad seda. 

Sel päeval proovisid uusi rolle nii noored näitlejad kui ka Vene Teatri direktor Svetlana Jantšek. Just nemad tervitasid külalisi garderoobis ja aitasid peolistel juubeliõhtusse sisse elada. Mõnel teatrikülalisel oli ka õnn saada direktori käest mälestuseks garderoobinumber mõne Vene Teatri legendaarse lavastuse nimega. Külalistel oli võimalus suhelda nii noorte näitlejate kui ka publiku kauaste lemmikutega, kelle ilmumine tekitas kohe suurt elevust. See oli elav ja rõõmus suhtlus. 

Külalised said teatri kassast soetada soodushinnaga pileteid, neid müüdi peoõhtu jooksul ligi 800. See tähendab, kallid teatrisõbrad, et kohtume peagi taas!