LÄHME LAULUPEOLE!

Leelo Tungla raamatu motiividel

LASTELAVASTUS

SÜNKROONTÕLGE
 • SOOVITUSLIK VANUS 6+
 • ETENDUSE KESTUS: 1 tund 10 minutit
 • ESIETENDUS 31.05.2023

 

Muinasjutt orkestriga - lavastus “Lähme Laulupeole!” Tallinna politseiorkestri osalusel.

Leelo Tungla raamatu “Naljatilgad lähevad laulupeole” motiividel (teose tõlkis vene keelde Tatjana Aleksandrova, toimetas Jelena Skulskaja). Lavastuses on kasutatud Leelo Tungla luuletusi "Vanaema saurus" ja "Hirmud" (tõlkinud Mihhail Jasnov).

Leelo Tungal on Eesti lastekirjanduse klassik. Laste keelemängude, sõnamoodustuste, rütmileidude meister. Ta teab kuidas oma luuletustega harida mitte ainult lapsi, vaid ka nende vanemaid. Ta on paljude jutustuste, lasteluuletuste ja muinasjuttude, aga ka täiskasvanutele mõeldud luuletuste ja ooperilibreto autor, ajakirja Hea Laps asutaja ja peatoimetaja.

Nimi Leelo tähendab seto keeles laulu. Kirjaniku ema oli suur muusikaaustaja ning tulevane kirjanik sündis laulupeo ajal. Leelo Tungal kuulub sellesse lastekirjanike leeri, kes ei plaaninud kirjanikuks saada, vaid hakkasid tasapisi kirjutama oma lastele või tuttavate lastele, keda oli vaja toetada või lohutada, andes diskreetselt edasi ka kõige olulisemad õppetunnid ilma piitsa ja prääniku meetodit kasutamata. Leelo Tunglal on see suurepäraselt õnnestunud!

"Lähme laulupeole!" on kuueaastase tüdruku jutustatud rõõmsameelne ja liigutav lugu. Arvukad pereliikmed asutavad laulupeole minema, kus näib, et peategelasel polegi kohta sest Maria, kodus Mann, ei oska laulda. Kuid ta tahab tõesti koos õdede ja emaga laulupeo lavale minna. „Kõik see on tore ja imeline, aga kas keegi minu peale ka mõtleb?“ küsis tüdruk. Ema lisab aga lohutuseks, et mõnel õnnestub küll lõpuks puhtalt laulma õppida, kuid ei lase meie kangelannal seni kooriproovides suudki lahti teha. Mida tuleks teha, et Manni soov täituks?!

See pole esimene kord kui Anna Markova teostab oma ideid projekti "Kohtumised lastekirjanikega" raames. Lavastuses kõlab muusika Tallinna politseiorkestri esituses ning näitlejannad Alina Karmazina ja Marina Malova räägivad vaimukas ja interaktiivses-mängulises võtmes laulupidudest Eestis. Selle põneva, vaimuka ja faktiküllase loo algtõuge saadi eesti lastekirjaniku Leelo Tungla raamatust ja Vene Teatri suurest soovist jutustada meie maa kaunitest rahvatraditsioonidest. 

 

MÄNGUKAVA

OSATÄITJAD

LAVASTUSMEESKOND

 • lavastaja
  Anna Markova
 • multimeedia kunstnik
  Julia Volkomorova
 • valguskunstnik
  Anton Andrejuk