MROŽEK

Slawomir Mrožek

DRAAMA

SÜNKROONTÕLGE
 • SOOVITUSLIK VANUS 16+
 • ETENDUSE KESTUS: 2 tundi ja 30 minutit (kahes vaatuses)
 • ESIETENDUS 25.08.2021

Tähelepanu!

Austatud teatrikülastaja

Vene Teatri mängukavas on toimunud muudatus.

30. novembril 2023 kell 19:00 toimuma pidanud etendus „Mrožek“ jääb ära. Sel päeval pakutakse asendusetenduseks „Käest kätte“. Ära jäänud etenduse piletid kehtivad ning neid pole vaja välja vahetada.

Kui pakutud asendusetendus Teile ei sobi, saate valida endale meelepärase asendusetenduse Vene Teatri tänavuse hooaja repertuaarist (kuni 31.05.2024).

Etendusi saab valida: https://www.piletilevi.ee/est/meelelahutus/korraldajad/vene-teater-sa/

NB! Piletite tagastamiseks või vahetamiseks palume võtta ühendust Vene Teatri kassaga hiljemalt 30.11.2023.

E-piletite omanikel palume kirjutada aadressil kassa@veneteater.ee, märkides ära piletinumbri ja asendusetenduse nime ja kuupäeva, mille vastu soovite oma piletid ümber vahetada.

Juhul, kui soovite piletid tagastada, teavitage sellest aadressil tagasiost@piletilevi.ee. E- piletite omanikel palume ära märkida tellimuse number. Raha tagastatakse kontole, millelt ost sooritati.

______

01. detsembril 2023 kell 19:00 toimuma pidanud etendus „Mrožek“ jääb ära. Sel päeval pakutakse asendusetenduseks „Käest kätte“. Ära jäänud etenduse piletid kehtivad ning neid pole vaja välja vahetada.

Kui pakutud asendusetendus Teile ei sobi, saate valida endale meelepärase asendusetenduse Vene Teatri tänavuse hooaja repertuaarist (kuni 31.05.2024).

Etendusi saab valida: https://www.piletilevi.ee/est/meelelahutus/korraldajad/vene-teater-sa/

NB! Piletite tagastamiseks või vahetamiseks palume võtta ühendust Vene Teatri kassaga hiljemalt 01.12.2023.

E-piletite omanikel palume kirjutada aadressil kassa@veneteater.ee, märkides ära piletinumbri ning asendusetenduse nime ja kuupäeva, mille vastu soovite oma piletid ümber vahetada.

Juhul, kui soovite piletid tagastada, andke sellest teada aadressil tagasiost@piletilevi.ee. E- piletite omanikel palume ära märkida tellimuse number. Raha tagastatakse kontole, millelt ost sooritati.

Vene Teater vabandab ebamugavuste pärast.

"Kui ma hakkan tõsiselt mõtlema, siis näen kui koomiline on maailm". Stanislaw Jerzy Lec

Parim ravim meeleheite vastu on naer. Sellisesse paradoksaalsesse ja lihtsustatud valemisse võiks paigutada absurditeatri fenomeni, mille säravaimaks esindajaks on poola kirjanik, näitekirjanik ja esseist Sławomir Mrożek. Tõepoolest, elades praegugi pikaleveninud kriisis, tunnetades lausa väljapääsmatut olukorda, mõistame ühtäkki, et ükskõik kui absurdselt see ka ei kõla, suudab põhjast välja ronimisel abiks olla ainult naer.

Praegusel keerulisel ajal, mille keskele me kõik oleme sattunud, otsustasid projekti "MROŽEK" lavastajad Viktor Marvin ja Dmitri Kosjakov uurida lähemalt absurdi olemust.

"MROŽEK" on lavastus, mis koosneb kahest ühevaatuselisest näidendist - "Ulgumerel" ja "Karol". Mõlemad näidendid kujutavad endast autori püüet analüüsida ohuga silmitsi seisva inimese käitumist.

Näidendi "Ulgumerel" kolmel tegelasel õnnestub pärast laevaõnnetust pääseda väikesele parvele. Peatselt mõistavad nad, et söögivarud on lõppemas. Tähendab, selleks et ellu jääda, tuleb üks kolmest ära süüa. Aga kes nõustub ennast ohvriks tooma?

Näidendis "Karol" saabuvad silmaarsti vastuvõtule pealtnäha ilmsüüta vanaisa ja lapselaps. Ainult et nad tulevad relvastatult ja otsivad kedagi Karoli nimelist. Ja doktor peab neid selles aitama. Aga kuidas? Pealegi pole välistatud, et doktor ise ongi seesama Karol.

Püüdes leida olukorrast väljapääsu, jõuavad nende lugude kangelased ad absurdum ("absurdini",ld).  Ja mida koomilisemalt ning absurdsemalt arenevad sündmused, seda reaalsemaks ja õudsemaks muutub tegelikkus.

Nagu ütles kunagi Tertullianus: "Credo quia absurdum" ("Usun, sest see on absurdne", ld)

 

MÄNGUKAVA

LAVASTUSMEESKOND

 • lavastajad
  Viktor Marvin, Dmitri Kosjakov
 • kunstnik
  Jekaterina Sedova
 • valguskunstnik
  Anton Andrejuk
 • koreograaf
  Olga Privis
 • inspitsient
  Larissa Tšerkassova