Dmitri Kosjakov

Vene Teatris alates 2006. aastast.
Sündis 13. detsembril.
Õpppis Moskva Kunstiteatri (MHAT) kool-stuudios I. Zolotovitsky ja S. Zemtsova kursusel, lõpetanud 2006. aastal

Mängis Moskva Tšehhovi-nimelise Kunstiteatri lavastuses „Ärge lahkuge oma armsamatest“ 
Kool-stuudios mängis lavastustes „Maiöö ehk uppunu“, „Kolm õde“, „Hamlet“, „Klass-kontsert“ 
Võttis osa Merle Karusoo teatriprojektist „SOS“ (2001)

LAVASTAJATÖÖD
Lavastus "Mrožek"

Lavastus "Nimetud täht"

VARASEMAD ROLLID

2024

Dario Fo näidendi “Anarhisti õnnetu surm” põhjal «Koomiline detektiivilugu või õnnetu juhus», lavastaja G. Kutlis - Politseiülem

2023

B. Brecht "Kolmanda impeeriumi hirm ja viletsus" - vanemtööline, surija, mees, sugulane, lavastaja T. Kulyabin
T. Jansson "Seotud"- isa, lavastaja D. Petrenko

P.-A. Beaumarchais "Figaro" - Basilio, muusikaõpetaja, lavastaja S. Golomazov

2022
T. Letts „August: Osage`i maakond“, lavastaja Artjom Garejev – Sheriff Deon Gilbeau
J. Švarts "Tavaline ime", lavastaja S. Golomazov – Kõrtsmik
E. Rostand "Cyrano de Bergerac", lavastaja F. Loss – Cyrano de Bergerac
Vennad Grimmid „Kuningas Rästahabe“, lavastaja P. Stružkova – Kuningas

2021
S.Mrožek "Mrožek", lavastaja V. Marvin/ D. Kosjakov 
A. Ostrovski "Tarkpea", lavastaja G. Kutlis – Nil Fedoseitš Mamajev

2020
E.T. A. Hoffmann  «Pähklipureja», lavastaja I. Kondrašova – Isa, Kuningas
M. Durnenkov “Utoopia“, lavastaja K. Laumets – Kirill

2019
A. Bogatševa "Imede öo ehk mänguasjad ärkavad ellu...", lavastaja F. Loss
A. Tšehhovi “Kolme õe“ ainetel "Prozorovite maja. 40 aastat hiljem", lavastaja F. Loss – Ivan Petrovitš 

2018
V. Pelevin "Omon Ra", lavastaja N.Betehtin – Otto Plutsis, Jääger 
J. Reza "Tapatöö jumal", lavastaja F. Loss – Michel Houllie
I.Turgenev "Kuu aega maal", lavastaja F. Loss 
W. Shakespeare "Richard III", lavastaja S. Potapov – Kuningas Edward IV, Edward Walesi prints, Norfolki hertsog, 2. linnaelanik

2017
F. Dostojevski "Kuritöö ja karistus", lavastaja I. Lõssov – Porfiri Petrovitš
L. Feuchtwanger "Giulia Farnese", lavastaja I. Lõssov – Ippolito d'Este
"IMPOSTROX sündroom" (W.Shakespeare, L.Tolstoi, J.Anouilh), lavastaja T. Kosmõnina

2016
P. Piik ja M.-L. Lill "Teisest silmapilgust", lavastajad P. Piik ja M.-L. Lill
C. Gozzi "Madu-naine", lavastaja A. Bergamo – Farruscade, Tiflise kuningas

2015
A. Tšehhov "Kirsiaed", lavastaja Igor Lõssov – Jepihhodov
J. Švarts „Alasti kuningas“, lavastaja М. Petrovitš – Linnapea
A. Ostrovski „Viimane ohver“, lavastaja V.Troitski – Luka Gerasimõtš Dergatšjov

2014
I. Võrõpajev „Illusioonid“, lavastaja P. Zobnin – Esimene mees
M. Durnenkov "(Kõige) lihtsam meetod suitsetamisest loobumiseks", lavastaja I. Strelkin – Kostja
M. Frisch "Elulugu", lavastaja I. Strelkin – Registraator

2013
Sophokles, Jean Anouilh "Antigone", lavastaja R. Feodori – Tiresias
V. Rozov "Õnn kaasa!", lavastaja I. Strelkin – Arkadi
"Paabeli torn 1", lavastaja M. Gatsalov
M. Kurotškin "Paabeli torn 2", lavastaja F. Grigorjan – Reisija
J. Švarts "Tuhkatriinu", lavastaja P. Stružkova – Kuningas

2012
M. Bulgakov "Koera süda", lavastaja N. Lapina – Professor Preobraženski
L. Carroll "Snarki jaht", lavastaja S. Pepeljajev – Balabon, Vanakraamikaupmees
А. Ostrovski "Hundid ja lambad", lavastaja T. Nassirov – Vukol Tšugunov

2011
A. Ostrovski "Mets", lavastaja N. Lapina – Štšaslivtsev
A. Dumas "Kolm musketäri", lavastaja N. Lapina – Autor, A. Dumas, Kardinal Richelieu
Molière "Tartuffe", lavastaja Oleg Kulikov – Ohvitser, kvartett
J. O. Ekholm "Rebasemuinasjutt", lavastaja J. Gorohovskaja – Kukk Petrus

2010
„Hõbeajastu“ – Gumiljov
„Muinasjutud“ – Venja
A. Tšehhov „Kajakas", lavastaja A. Nasõbulin – Trigorin
C. Dickens „Jõuluvaimud", lavastaja P. Stružkova – Fred

2009
Molière „Don Juan", lavastaja M. Bõtškov – Don Carlos
G. Rodari „Cipollino ja tema sõprade seiklused“, lavastaja A. Kladko – Hernehirmutis, Mister Morkow
J. Kim, G. Auerbakh „Amorid lumes“, lavastaja J. Granitova-Lavrovskaja – Triška
N. Gogol „Hullumeelse päevik“, lavastaja Anton Kovalenko – Ametnik, 2. sanitar
A. Sokolova „Farjatjevi fantaasiad", lavastaja N. Lapina – Pavel Fartjajev

2008
R. Stevenson „Aarete saar“, lavastaja N. Lapina – Ben Gunn
A. Vampilov „Vanem poeg“, lavastaja A. Kladko – Busõgin

2007
C. De Laclos „Ohtlikud suhted“, lavastaja М. Tšumatšenko – Azolan
Q. Tarantino „Marukoerad“, lavastaja A.Trifonova – Mr. White
Jean-Marie Chevret „С’est la vie“, lavastaja М.Tšumatšenko – Samir
„Pöial-Liisi“

2006
M. Karusoo „Täna me ei mängi“, lavastajad M. Karusoo, T. Lõhmuste
W. Shakespeare „Nagu teile meeldib“, lavastaja T. Sopoljov – Oliver
A. Ostrovski „Tulus amet“, lavastaja М. Tšumatšenko – Žadov
A. Tšehhov „Palat nr 6“, lavastaja A. Anohhina – Moiseika
H. C. Andersen „Lamburneiu ja korstnapühkija“, lavastaja E. Toman – Kohlajalg
A. Volodin „Armsamatest ärge lahkuge“, lavastajad V. Rõžakov, A. Anohhina – Kulturnik, Nikulin
Vennad Grimmid „Kuningas Rästahabe“, lavastaja P. Stružkova – Rästahabe