Vene Teatri stuudio

Vene Teatri stuudio loodi 14. oktoobril 1975. aastal. Toona oli teatri peanäitejuht Vitali Tšermenjov ja direktor David Slonimski. Nemad tunnetasid esimestena vajadust hakata tulevasi näitlejaid õpetama koduteatri baasil.

Vene Teatri stuudiolased õpivad traditsioonilisi näitlejaõppe aineid, mis moodustavad selle eriala alustala - näitlejameisterlikkus, lavakõne, lavaline liikumine, koreograafia, laulmine, hääleseade. Õppekavas on ka teoreetilised ained, nagu teatriajalugu, kirjandus, kunstiajalugu. Stuudio õppeprogramm on koostatud lähtuvalt klassikalisest teatriharidusest ning paljud stuudiolased on jätkanud õpinguid nii Eesti kui Venemaa teatrikõrgkoolides.

Õppimine stuudios on tasuta.

  • Õppestuudio kunstiline juht: Artjom Garejev
  • Näitlejameisterlikkuse õppejõud: Artjom Garejev, Daniil Zandberg
  • Lavakõne õppejõud: Marina Malova
  • Lavalise liikumise õppejõud: Dmitri Kordas
  • Tantsupedagoog: Olga Privis
  • Muusikapedagoog: Aleksandr Žedeljov
  • Teatriajaloo pedagoog: Boriss Tuch

Parimatele stuudio lõpetajatele pakutakse tööd Vene Teatri näitlejana. Erinevatel aegadel on näitetrupi liikmeks saanud Svetlana Dorošenko, Oleg Rogatšov, Jekaterina Jegorova, Natalja Murina, Anastassia Tsubina, Vadim Malõškin ja paljud teised.

Hooajal 2017/18 liitusid teatri kollektiiviga Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti osakonna äsjased lõpetajad Katrin Sutt, Karin Lamson, Eduard Tee, Aleksandr Domovoi ja Dan Jeršov. Ka nende loominguline teekond sai alguse just meie teatri stuudiost.

Täpsem info telefonil 6114906 / sveta.susina@gmail.com

Video: 
Vene teatri stuudio
Eksam / 2. aasta

Vene Teatri stuudio:
Valeri Baženov, Pavel Kornõšev, Polina Krjutškova, Ivan Mõsjagin, Jelizaveta Solodka, Artjom Udalov, Stella Frishman, Eva Hitrova