Natalja Dõmtšenko

Vene Teatris alates 2007. aastast
Sündis 11. augustil.
Õppis Venemaa Teatrikunsti Akadeemias (GITIS) O. Kudrjašovi kursusel, lõpetanud 2002. aastal 

2023 Eesti teatri aastapreemiate naiskõrvalosatäitja nominatsioon – T. Letts „August: Osage`i maakond“, Barbara Weston-Fordham roll, lavastaja Artjom Garejev
2018 Eesti teatri aastapreemiate parima naisnäitleja nominatsioon – E. Ionesco "Sonimine kahele", Tema roll, lavastaja Artjom Garejev
2011 Eesti teatri aastapreemiate parima kõrvalosatäitja nominatsioon – A. Tšehhov "Kajakas", Maša roll, lavastaja Artjom Nasõbulin
2003 Rahvusvahelise F. Dostojevski teoste lavastuste festivali laureaat parima naisnäitleja kategoorias – F. Dostojevski "Alandatud ja solvatud", Natalja Ihmeneva roll, lavastaja Harold Strekov

Muud tööd

2017 — Lavastus "Ja oli nii…" (Teffi jutustuste ainetel) koos Chapters Boutique Cafega – näitleja (Lavastaja A. Garejev).

2017 — Lavastus "IDEM" koostöös AudioKinetica meeskonna, Eesti Vene Teatri ja teatrikeskusega Vaba Lava – näitleja (Lavastaja A. Garejev).

VARASEMAD ROLLID

 

2022
T. Letts „August: Osage`i maakond“, lavastaja Artjom Garejev – Barbara Weston-Fordham

J. Pulinovitš "Charoni koor", lavastaja A. Garejev

2021
L. Carroll "Alice", lavastaja J. Laikova – Alice täiskasvanuna, lind
A. Ostrovski "Tarkpea", lavastaja G. Kutlis – Kleopatra Lvovna Mamajeva  

2020 
Talvekontsert "Hoidke armastust", lavastaja A.Garejev
A. J. Lerner, F. Loewe "Minu veetlev leedi", lavastaja A.Sigalova – Mrs Pearce’i abiline

2019
A. Bogatševa "Imede öo ehk mänguasjad ärkavad ellu...", lavastaja F. Loss – Nukk
A. Puškin "Ruslan ja Ludmilla", lavastaja D. Azarov – Ludmilla
P. Demirski "Ära imesta, kui sinu maja süütama tullakse", lavastaja J. Muravitski – Advokaat 
L. Andrejev "Vasjake", lavastaja D.Zandberg – Vassili naine 

2018
"Tuleb/Ei tule. Eesti 100 aasta pärast", lavastaja A. Garejev
W. Shakespeare "Richard III", lavastaja S. Potapov – Kuninganna Margaret, kuningas Henry VI lesk 
B. Vahtin  "Üks täiesti õnnelik küla", lavastaja A. Leduhovski – Polina 

2017
E. Ionesco "Sonimine kahele", lavastaja A. Garejev – Temake 
G. Rodari "Jõulupuude planeet", lavastaja N. Indeikina – Marko, poiss Jõulupuude planeedilt 

2014
F. Lorca "Bernarda Alba maja", lavastaja I. Strelkin – Magdalena 
C. Churchill "Armastus ja informatsioon", lavastaja A. Giurgea
A. Tšehhov "Onu Vanja", lavastaja I. Lõssov – Sonja  

2013
Sophokles, Jean Anouilh "Antigone", lavastaja R. Feodori – Sophokles 
J. Bondarenko "Paabeli torn", lavastaja M. Gatsalov
M. Kurotškin "Paabeli torn 2", lavastaja F. Grigorjan – Anna 

2012
"Kas ma tohiks olla Mozart?", lavastaja J. Kornjag – Patsient 
S. Kozlov "Siilimuinasjutt", lavastaja L. Manonina – Ema, Öö, Sügis, Päike 

2011
J. Oleša "Kolm paksu", lavastaja N. Indeikina – Suok J. Dell, G. Silberyas "Hallo, Euroliit!", lavastaja J. Zaid – Odetta 
"XX sajandi hitid", lavastaja Igor Petrov.

2010
"Laulud meie filmidest" – muusikalavastus, lavastaja E.Toman
A. Tšehhov "Kajakas", lavastaja A.Nasõbulin – Sorin 
E. Schmitt “Frédérick ehk Kuritöö bulvar", lavastaja S.Morozov – Berenice 

2009
Molière "Don Juan" – Charlotte 
N. Gogol "Hullumeelse päevik", lavastaja A.Kovalenko – Fidel 
V. Korostõljov "Pirosmani", lavastaja J.bragimov – Margarita, Ija 
K. Ludwig "Primadonnad", lavastaja J.bragimov – Odri  
A. Vampilov "Vanem poeg", lavastaja A.Kladko – Sõbranna, Naabrinaine 

2008
H. Ibsen "Kummitused", lavastaja A.Uteganov – Regina 
J. Skulskaja "Shakespeare`i-süit", lavastaja O. Privis – Nõid 
A. Gribojedov "Häda mõistuse pärast", lavastaja J. Jerjomin – Liza 

2007
J. Kim, G. Auerbakh "Amorid lumes", lavastaja J. Granitova-Lavrovskaja – Sofja 
D. Mamet "M & N. Hälbed Freudi järgi", lavastaja S. Puhljakov – Deborah 
C. De Laclos "Ohtlikud suhted", lavastaja М. Tšumatšenko – Emilia 
C. Andersen „Pöial-Liisi mäng“, näitejuht М. Tšumatšenko – Nõid, Hiir, Pääsuke 
A. Volodin „Armsamatest ärge lahkuge“, lavastaja V. Rõžakov, A. Anohhina – Šumilova, Kerilašvili