Tatjana Manevskaja

Vene Teatri näitleja 1982. aastast.
Sündis 5. mail.
Õppis Peterburi Riiklikus Teatriakadeemias, lōpetanud 1976. aastal.

VARASEMAD ROLLID

2023

B. Brecht "Kolmanda impeeriumi hirm ja viletsus" - abikaasa, naine, sugulane, lavastaja T. Kulyabin

2022
T. Letts „August: Osage`i maakond“, lavastaja Artjom Garejev – Mattie Fae Aiken

2022

K.Nikitina näidend S. Maršaki luuletuste põhjal “Kes koputab mu uksele…?", lavastaja A. Makejeva – Pahur

2021

D. B. Priestley "Inspektor tuleb", lavastaja F. Loss – Sybil
A. Ostrovski  "Tarkpea", lavastaja G. Kutlis – Glafira Klimovna Glumova

2020
M. Durnenkov “Utoopia“, lavastaja K. Laumets – Nadja

2019
A. Fink "Käest kätte", lavastaja A. Markova -  Žanna
O. Muhhina "Olümpia", lavastaja F. Loss – Aljoša vanaema
“Mängime Dragunskit“, lavastaja A. Markova 
J. Pulinovitš  "Charoni koor" Lavastaja A. Garejev 

2018
S. Pisahhovi Põhjamaa muinasjuttude põhjal "Külmunud laulud", lavastaja I. Kondrašova – Glafira, ta on ju Glaša
B. Vahtin "Üks täiesti õnnelik küla" – Tädi

2017
I. Võrõpajev "Valentinipäev", lavastaja P. Raudsepp – Valentina  

2016
O. Wilde "Tähtis on olla tõsine", lavastaja I. Strelkin – Proua Prism
W. Hauff "Külm süda"
A. Puškin "Muinasjutt tsaar Saltaanist", lavastaja J. Bondar – Babarihha

2015
J. Švarts „Alasti kuningas“, lavastaja М. Petrovitš (L. Manonina) – Õuedaam
A. Ostrovski „Viimane ohver“, lavastaja, kunstnik V.Troitski – Mihhevna, Pivokurova

2014
F. G. Lorca „Bernarda Alba maja“, lavastaja I. Strelkin – Prudencia
A. Smedberg "Poiss, kes ei kartnud midagi", lavastaja P. Stružkova – Tädi
N. Gogol "Naisevõtt", lavastaja I. Lõssov – Fjokla Ivanovna

2013
J. Bondarenko "Paabeli torn 1", lavastaja M. Gatsalov
M. Kurotškin "Paabeli torn 2", lavastaja F. Grigorjan – Emake 

2012
S. Kozlov "Siilimuinasjutt", lavastaja L. Manonina – Vanaema 
А. Ostrovski "Hundid ja lambad", lavastaja T. Nassirov – Grumõžskaja

2011
Molière „Tartuffe“, lavastaja O. Kulikov – Proua Pernelle
J. O. Ekholm "Rebasemuinasjutt", lavastaja J. Gorohovskaja

2010
„Laulud meie filmidest". lavastaja E. Toman
P. Shaffer „Equus", lavastaja  N. Lapina – Laura Streng
A. Tšehhov „Kajakas", lavastaja A. Nasõbulin – Arkadina
E.- E. Schmitt „Frédérick ehk Kuritöö bulvar", lavastaja S. Morozov – Fredericki ema

2009
G. Rodari  „Cipollino ja tema sõprade seiklused“, lavastaja A. Kladko – Krahvinna Kirss
K. Ludwig „Primadonnad", lavastaja O. Olšanskaja – Florence

2008
A. Gribojedov „Häda mõistuse pärast“ – Tugouhhovskaja
„SOOL. Uusima aja Eesti 12. laulus“, lavastaja ja stsenaariumi autor Boris Pavlovitš – Näitleja

2007
F. Dostojevski „Onu unenägu“ – Katerina Petrovna

2006
B. Friel „Lõikuspeo tantsud“ – Rose

2005
U. Leies „Buratino lendab kuule“ – Rebane
E. Haponen "Kakuke" – Rebane

2004
G. George "Lou – geeniuste innustaja" – Lou
S. Maršak „Õnnetoov sõrmus“ – Ülemteenijanna

2002
A. Ostrovski „Äike“ – Kabanova
Molière „Armastus ja kuld“ – Frozina

1999
E. T. A. Hoffmann „Nõiutud prints“ – Proua Schtalbaum

1998
C. Brecket, D. Marshall, B. Wilder „Päikeseloojangu puiestee“ – Norma

1997
J. Volkov „Anton“ – Näitleja
J. Švarts "Tuhkatriinu" – Võõrasema

1996
А. N. Ostrovski  „Mitte alati pole kassil vastlad“ Lavastaja S. Krassman – Kruglova

1995
A. Strindberg „Damaskusesse I“ – Abtiss
L. Ustinov „Vanamoelised imed“ – Liisa

1994
A. Kitzberg „Libahunt“ – Maria
A. Tšehhov „Moskvasse!  Moskvasse!" – Teenijanna
N. Coward „Rahutu vaim“ – Mrs. Bradman
J. Poiret „Perekondlik nädalalõpp“ – Marlen
S. Maršak "Kuidas keset talve tuli aprill" – Kuninganna kasvataja

1993
L. Ustinov O. Tabakov „Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi“ , lavastaja S. Krassman – Peegel
L. Ustinov O. Tabakov „Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi“, lavastaja S. Krassman – Kuninganna
O. Wilde „Leedi Windermere´i lehvik“ – Vürstinna Berwick
F. G. Lorca „Imeline kingsepatüdruk“ – Naabrinaine
F. Koni „Volitusega peigmees“ – Intermeedia
F. Koni „Kõikide naiste mees“ – Krahvinna de Bordo
F. Sologub „Ingli lend“ – Serafima Andrejevna
S. Maršak „Kassimaja“ – Kits

1992
D. Wood „Piparkoogimehike“ – Sool-pipar

1991
P. Garinei, S. Giovannini, „Ciao, Rudy“ – Austajanna, Margie
D. Shapiro „Kanapead“ – Naabrinaine
A. Tšehhov „Kirsiaed“ – Šarlotta

1990
J. Švarts „Alasti kuningas“ – Guvernant
V. Nabokov „Lolita“ – Šarlotta
А. N. Ostrovski  „Noore Glumovi kannatused („Pärast tarku palju, ette ei ühtegi“) – Tarusina

1989
J. Anouilh „Seelikutes kindralid“ – Kaasistuja

1988
T. Williams „Vieux Carré“ – Jane
"Teatrifantaasiad" – Katrin

1987
V. Rozov „Kuldkutsikas“ – Piiga
J. Štšekotšihhin „Lõks nr 46, teine kasv“ – Piiga
N. Erdman „Enesetapja“ – Raissa Filippovna
N. Erdman „Enesetapja“ – Kleopatra Maksimovna
H. Mänd „Sabata krokodill“ – Piri-Viri

1986
S. Maršak, A. Nedzvetski „Mängime Maršakki“ – Koerakesega daam
R. Burns „Lõbusad kerjused“ – Piiga
M. Lermontov „Maskiball“ – Daam
N. Gogol „Revident“ – Allohvitseri naine
A. Volodin „Sisalik“ – Skorpion

1985
"Kevadmuinasjutt" – Kevad
„Kogu ülejäänud eluks“ – Lesk
A. Tšervinski „Trips-traps-trull“ – Lilja
I. Örkény „Kassimäng“ – Medõde

1984
A. Volodin „Need meie kompleksid“ – Teine naine
M. Karusoo „Tähetund“ – Neiu
U. Leies „Buratino lendab kuule“ – Harakas

1983
F. Sologub „Väike saatan“ – Ljudmilla
A. Jakovlev „Inimene oma saarel“ – Marina
"Roostešõu"
S. Maršak „Kassimaja“ – Kana

1982
V. Krasnogorov „Keegi peab lahkuma“ – Ljuba
Vennad Grimmid „Vahva rätsep“ – Turunaine
M. Bulgakov „Molière („Püha sakrament“)“ – Armanda
M. Kuliš „Õndsuse saar“ – Hristenka
E. Braginski, E. Rjazanov „Teesklejad“ – Alla