KEISRI HULL

Vjatšeslav Durnenkov / Jaan Krossi romaani motiividel

DRAAMA

SÜNKROONTÕLGE
 • SOOVITUSLIK VANUS 14+
 • ETENDUSE KESTUS: 2 tundi ja 30 minutit (kahes vaatuses)
 • ESIETENDUS 17.03.2023

Etendus "Keisri hull" varasemale kuupäevale - 01.03.2024. Kõik ostetud piletid kehtivad 01.03.2024 algusega kell 19:00. 

Kui see kuupäev teile ei sobi, võite vahetada piletid etenduse "Keisri hull" mõnele teisele päevale(28.04.2024- 18:00)  või piletid vahetatakse mõne teise Vene Teatri etenduse piletite vastu või ostetakse tagasi.

Etendusi saab valida siit

NB! Piletite tagastamiseks või vahetamiseks palume võtta ühendust Vene Teatri kassaga hiljemalt 01.03.2024.

E-piletite omanikel palume kirjutada aadressil kassa@veneteater.ee, märkides piletinumbri ja soovitud uue etenduse nime ja kuupäeva, kuhu soovite oma piletid ümber vahetada.

Juhul, kui siiski soovite tagastada piletid, selleks andke sellest teada aadressil tagasiost@piletilevi.ee. E- piletite omanikel palume kirja sisus märkida enda tellimuse number. Raha tagastatakse samale kontole, millelt oli ost sooritatud.

Vene Teater vabandab ebamugavuste pärast.

____

28. aprillil 18:00 jääb ära lavastus „Keisri hull”.

NB! Oma soovist vahetada piletid Vene Teatri teistele etendustele palume teavitada kassat hiljemalt 28.04. 2024.

E-piletite omanikel palume kirjutada aadressil kassa@veneteater.ee, märkida juurde pileti number ja teise etenduse nimetus ja kohad, mille vastu soovite vahetada piletid.

Juhul, kui siiski soovite tagastada piletid palume kirjutada aadressil tagasiost@piletilevi.ee. E-piletite omanikel palume kirja sisus märkida enda tellimuse number. NB! Raha tagastatakse samale kontole millest oli sooritatud ost.

Tavapileti omanikel palume kirjutada oma piletite ID numbrid ja rekvisiidid, kuhu soovite saada tagasimakse.

Vene Teater vabandab ebamugavuste pärast.

 

Vene Teatri lavastus kõige kuulsama ja enim tõlgitud eesti kirjaniku Jaan Krossi romaani "Keisri hull" ainetel. Näidendi autoriks on Vjatšeslav Durnenkov.

Jaan Kross alustas loometeed poeedina, kuid saavutas kuulsuse ajalooliste romaanide autorina. Ta nomineeriti korduvalt Nobeli preemiale ja on võitnud muuhulgas Balti Assamblee kirjanduspreemia (1999).

Romaani peategelane, seesama keisri hull, on tõsieluline isik, polkovnik Timotheus von Bock, kes võttis osa Napoleoni vastastest sõdadest. Teenistusest lahkumise järel julges ta saata keiser Aleksander I-le Venemaa põhiseaduse projekti, milles kritiseeris teravalt autokraatlikku valitsuskorda ja pärisorjust. See tõi kaasa kümneaastase vangistuse Schlüsselburgi kindluses. Kas tegemist oli hullumeelse romantikuga, kes oli kinni jäänud Don Quijote aegadesse, või hoopis visionääriga, kes oli oma ajast ees?

Lavastuses on kaks võrdväärse kaalukusega tegelast: Timotheus, „hull“, ja keiser Aleksander I, tema noorusaegade sõber. Lavastuse põhitähelepanu on koondunud võimu temaatikale: kuidas võim mõjutab inimest, kuidas see muudab tema ideaale, kuidas see koormab inimest ja kuidas see hävitab ta. Kas on võimalik jääda truuks oma ideaalidele, muuta need oma elu reegliteks, riskimata hulluks tembeldamise ja vabaduse kaotamisega?

Näidendi lavastas tuntud näitleja ja lavastaja Julia Aug. Tema käe all on Eestis valminud lavastused "Minu Eesti vanaema" (R.A.A.A.M. ja Vaba Lava) ja "Venelased, nad on nii ..." (Uus Teater). Venemaalt lahkumise järel 2022. aastal sai temast Vaba Lava projektijuht Narvas, kus ta on läbi viinud mitmeid huvitavaid loomeprojekte.

 

Osades:

7.01 ja  3.03 Jakob Mättik- Ronald Pelin

4.02 ja  28.04 -Roman Maksimuk

Kuula soundtracki

KUULA

MÄNGUKAVA

 • 28.04 PÜHAPÄEV
  • 19:00

   KEISRI HULL

   • SUUR SAAL / DRAAMA
   • JÄÄB ÄRA!
   EST

OSATÄITJAD

LAVASTUSMEESKOND

 • lavastaja
  Julia Aug
 • näidendi autor
  Vjatšeslav Durnenkov
 • kunstnik
  Aleksandr Barmenkov
 • valguskunstnik
  Anton Andrejuk
 • helilooja
  Aleksandr Žedeljov
 • videokunstnik
  Valentin Siltsenko
 • fotograaf
  Ksenia Shupenya
 • operaator
  Nikolai Alhazov
 • inspitsient
  Tatjana Kaur