Jelena Tarassenko

Vene Teatris alates 1990. aastast.
Sündis 24. juunil.
Õppis Rostovi Teatrikoolis, lõpetanud 1983. aastal.

VARASEMAD ROLLID

2024

instseneering I. Savkin "Peaaegu naljakas stand-up minu elust", lavastaja J. Korabelnik -Vanaema

2023

M.Mokienko loomingu ainetel «Kolm baba-jagaad ja Uusaasta» - Naljatilk, lavastaja D. Zandberg

2022
N. Gogol “Surnud hinged”, lavastaja  E. Nüganen - Politseiülema naine

2021
M. Frayn "Lavalised segadused", lavastaja P. Pedajas – Mrs. Clackett (Dotty Otley)

2020
R. Thomas "8 armastavat naist", lavastaja T. Kosmõnina – Pierrette

2019

 

J. Pulinovitš "Charoni koor", lavastaja A. Garejev

2018
"Tuleb/Ei tule. Eesti 100 aasta pärast", lavastaja A. Garejev
B. Vahtin  "Üks täiesti õnnelik küla", lavastaja A. Leduhhovski – Polina ema

2017
F. Dostojevski "Kuritöö ja karistus" – Amalia Ivanovna Lippevehzel
L. Feuchtwanger "Giulia Farnese", lavastaja I. Lõssov – Donna Nicola

2016
M. Bulgakov "Zoika korter" – madam Ivanova
O. Wilde "Tähtis on olla tõsine" – leedi Bracknell

2015
J. Švarts „Alasti kuningas“, lavastaja М. Petrovitš (L. Manonina) – õuedaam
A. Ostrovski „Viimane ohver“ lavastaja V.Troitski – Glafira Firsovna

2014
D. Nowakowski "Mick Jaggeri huuled", lavastaja I. Strelkin – Anna
A. Smedberg "Poiss, kes ei kartnud midagi", lavastaja P. Stružkova – Tädi
M. Frisch "Eluloomäng", lavastaja I. Strelkin – Antoinette

2013
V. Rozov "Õnn kaasa!", lavastaja I. Strelkin – Anastassia Jefremovna Averina
J. Bondarenko "Paabeli torn 1", lavastaja M. Gatsalov
M. Kurotškin "Paabeli torn 2", lavastaja F. Grigorjan – Emake

2012
J. Ungard "Kosmonautika päev" – Zinka
P. Bažov "Malahhiitkuu" – vanatädike

2011
Molière "Tartuffe" – Dorima
A. Volodin "Viis õhtut"  – Zoja
J.O. Ekholm "Rebasemuinasjutt" – ema Larsson
J.O. Ekholm "Rebasemuinasjutt" – Kanaema

2010
P. Shaffer „Equus" – Ester Solomon
A. Tšehhov „Kajakas" – Polina Andrejeva

2009
A. Nikolai „Natuke õrnust“ – Diana
N. Gogol „Hullumeelse päevik“ – Mavra
C. Dickens „Jõuluvaimud" – Kaupleja
C. Dickens „Jõuluvaimud" – Külaline
C. Dickens „Jõuluvaimud" – Päeviline
C. Dickens „Jõuluvaimud" – Külastaja
C. Dickens „Jõuluvaimud" – Proua Fezzwig
C. Dickens „Jõuluvaimud" – Proua Cratchit

2008
R. Harwood „Kostümeerija“ – Mileedi
A. Gribojedov „Häda mõistuse pärast“ – Natalja Dmitrievna
J. Skulskaja „Jäätunud roos“ – Vares

2007
C. Hampton „Ohtlikud suhted“ – Proua de Volanges
C. Goldoni „Mirandolina“ – Hortensia

2006
A. H. Tammsaare „Kuningal on külm“ – Anžela ema
B. Friel „Lõikuspeo tantsud“ – Maggie
"Onu unenägu"

2005
A. Strindberg "Preili Julie" – Kristina
J. Skulskaja „Kuidas armastada Keisrinnat“ – Katariina Suur
E. Haponen "Kakuke" – Kass

2004
A. Tšehhov „Ivanov“ – Babakina
N. Ptuškina „Bravo, Laurencia!“ – Elja

2003
F. Giovannini „Sa lõpetad halvasti, eesel“ – Angela
I. Bashevis Singer „Toibel ja tema deemon“ – Genendal

2002
J. Švarts  „Lumekuninganna“ – Ataman
N. Gogol „Revident“ – Marja Antonovna

2001
A. Aycbourne „Uks tulevikku“ – Jessica

2000
I. Turgenev „Provintsitar“ – Vassiljevna
F. Dostojevski „Idioot“ – Aleksandra
N. Simon „Päikesepoisid“ – Medõde
I. Krõlov „Õppetund tütardele“ – Lukerja
V. Azernikov „Pulmamarss“ – Vera

1998
O. Luts „Tagahoovis“ – Tatjana Nikolajevna

1997
P. Shaffer „Kolm „O““ – Proua Fraymer
D. Samoilov „Saabastega kass“ – printsess
J. Volkov „Anton“ – Hiilgav
A. de Musset „Marianne´i kapriisid“ Lavastaja S. Tsherkasski – Rosalinda
E. Vilde „Pisuhänd“ – Matilda

1996
G. Gorin „Kean IV“ – Amy Gosswill
G. Gorin „Kean IV“ – Doktor
B. Shaw „Pygmalion“ – Proua Pearce

1995
A. Campanile „Testament Itaalia moodi, ehk Vaene Piero“ – Elisabetta
J. Popova „Saatuse pailapsed“ – Olja

1994
A. Kitzberg „Libahunt“ – Maria
M. Duras „Muusika II“ – Naine
A. Tšehhov „Moskvasse! Moskvasse!" – Olga
N. Coward „Rahutu vaim“ – Ruth
S. Maršak „Kuidas keset talve saabus aprill“ – tütar

1993
S. Banevitš „Vankumatu tinasõdur“ – Mänguhobune
F. Sologub „Ingli lend“ – Jelena Sergejevna, kasvataja
E. de Filippo „Filumena Marturano“ Lavastaja G. Mihhailov – Lucia
O. Danilov „Me läheme „Tšapajevit“ vaatama“ – Anja Kolevanova

1992
O. Tabakov L. Ustinov „Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi“ – Peegel
J. Kesselring  „Arseen ja vana pits“ – Emma Harper
O. Wilde „Leedi Windermere´i lehvik“, lavastaja G. Mihhailov – Rosalie
F. G. Lorca „Imeline kingsepatüdruk“

1991
P. Garinei, S. Giovannini, „Ciao, Rudy“ – Austajanna
A. Tšehhov „Kirsiaed“ – VarjaW. Somerset Maugham „Truu naine“ – Marta

1990
J.-J. Bricaire, M. Lasaygues „Silme ees läheb mustaks ehk Kentsakas meesterahvas“ – Jeasante