PEAAEGU NALJAKAS STAND-UP MINU ELUST

instseneering Igor Savkin

NOORTELE

SÜNKROONTÕLGE
 • SOOVITUSLIK VANUS 13+
 • ETENDUSE KESTUS: 1 tund 30 minutit
 • ESIETENDUS 21.02.2024

Ühe pere lugu 

Murdeiga on lapse täiskasvanuks saamise ja oluliste muutuste mõtestamise aeg, mis muudab nii last ennast kui ka täiskasvanuid tema ümber. Kes eitab olukorra tõsidust, on lihtsalt unustanud omaenda mineviku... 

Noortele suunatud lavastus „Peaaegu naljakas stand-up minu elust” räägib mässumeelsest neljateistkümneaastasest poisist. Sarnaselt paljude teiste teismelistega on tema ellu kuhjunud suhete ja kooliga seotud raskusi ja kriise ning ta „otsustab", et selles kõiges on süüdi tema perekond. Väljapääs ummikseisust kujuneb mässumeelseks – poiss põgeneb kodust, et leida isa, keda ta pole kunagi tundnud. 

Täiskasvanutepoolse taktitunde ja mõistmise puudumine ning sellest põhjustatud konfliktid, esimene armumine ja eneseotsingud – selline on tavapärane teismelise elu. Tegemist on koomilises võtmes tõsiseid teemasid käsitleva täiskasvanuks saamise looga, mille kangelane on oma lähedastes pettunud, kuid õppides iseennast paremini tundma, püüab neid uuesti mõista ja armastada.

Austria kirjanik Christine Nöstlinger (1936 - 2018) on enam kui 150 lastele ja teismelistele mõeldud raamatu autor, millest paljud on ta ka ise illustreerinud. Ta pälvis 1984. aastal H. C. Anderseni auhinna ja 2003. aastal A. Lindgreni mälestuspreemia. Tema raamatuid on tõlgitud 38 keelde ja tema looming on noorte seas väga populaarne. 

Vene Teatril on suur rõõm tutvustada oma publikule seda imelist autorit ja tema ebatäiuslikke, kuid armastusväärseid kangelasi, kelle „tavaline elu“ oma rõõmude ja raskustega peaks pakkuma vaatajatele samastumisvõimalust.

MÄNGUKAVA

LAVASTUSMEESKOND

 • lavastaja
  Ekaterina Korabelnik
 • stsenograafia ja kostüümid
  Natalia Tšernova
 • valguskunstnik
  Anton Andrejuk
 • inspitsient
  Larissa Tšerkassova