Tatjana Kosmõnina

Vene Teatris alates 2013. aastast.
Sündis 2. detsembril.
Õppis Peterburi Riiklikus Teatriakadeemias (SPbGATI) teatri- ja filminäitleja erialal G. Trostjanetski kursusel, lõpetas 2003. aastal
2005–... Eesti Rahvusringhääling (ERR). Töötab raadiouudiste toimetajana, „Aktuaalse kaamera“ saatejuhina, uudisteportaali toimetajana

LAVASTAJATÖÖD

  • Lavastus "Kunksmoor"
  • Lavastus "8 armastavat naist" / Vene Teater 2020
  • Lavastus „Nastja, Nastja, Nastja" - monoetendus Asja Vološina „Ema“ põhjal / Vene Teater 2018
  • Lavastus „IMPOSTROX sündroom“ / Vene Teater 2017
  • Lavastus „IDEM“ (Vene Teatri ja Vaba Lava Teatrikeskuse koostöö / 2017) dramaturg, näitleja
  • Teatriprojekti „Teine teater“ näitleja, lavastaja / 2003–2007
  • Lavastas kirjandusfestivali "Dovlatovi päevad Tallinnas" raames lavastuse "Loeme Dovlatovit" / 2011                                        
  • Lavastas kirjandusfestivali "Dovlatovi päevad Tallinnas" raames lavastuse "Näidend. Juhan Viidingu luuletused» / 2012

TUNNUSTUS
2019. aastal pälvis Naispeaosatäitja auhinna Olga rolli eest monolavastuses “Nastja, Nastja, Nastja”.

VARASEMAD ROLLID

2024

instseneering I. Savkin "Peaaegu naljakas stand-up minu elust", lavastaja J. Korabelnik - Moni (ema)

2023

M. Sebastian «Nimetu täht» - Mademoiselle Cuku, lavastaja D. Kosjakov

B. Brecht "Kolmanda impeeriumi hirm ja viletsus" - abikaasa, lavastaja T. Kulyabin

2022


Vennad Grimmid „Kuningas Rästahabe“, lavastaja P. Stružkova – Õde Vild

2021
I. Võrõpajev "Delhi tants", lavastaja F. Loss – Alina Pavlovna (ema) 

2020
T. Janson "Erik ja Anna. Armastuse kunst", lavastaja J. Allik

2019
L. Andrejev "Vasjake", lavastaja D. Zandberg – Vasjake
P. Demirski "Ära  imesta, kui sinu maja süütama tullakse", lavastaja J. Muravitski – Õde 

2018
A. Tšehhov "Kirsiaed", lavastaja I.Lõssov – Varja
I. Turgenev "Kuu aega maal", lavastaja F. Loss
A. Ponizovski "Vene unenäod", lavastaja F. Loss
M. Bulgakov "Zoika korter" lavastaja S. Fedotov – Lizanka
A. Vološina „Nastja, Nastja, Nastja“

2016
P. Piik ja M.-L. Lill "Teisest silmapilgust", lavastajad P. Piik ja M.-L. Lill
C. Gozzi "Madu-naine" lavastaja A. Bergamo – Farruscade Pantalone õpetaja, nõid Fardzana
A. Puškin "Muinasjutt tsaar Saltaanist", lavastaja J. Bondar – Kuduja

2015
J. Švarts „Alasti kuningas“, lavastaja М. Petrovitš – Guvernant
M. Modzelevski „Kroonimine“, lavastaja I. Lõssov – Kristina

2014
F. G. Lorca „Bernarda Alba maja“, lavastaja I. Strelkin – Martirio
I. Võrõpajev „Illusioonid“, lavastaja Pavel Zobnin – 1. naine
D. Nowakowski "Mick Jaggeri huuled", lavastaja I. Strelkin – Kasja
N. Gogol "Naisevõtt", lavastaja I. Lõssov – Agafja Tihhonovna

2013
Sophokles, Jean Anouilh "Antigone", lavastaja R. Feodori – Antigone/Eurydike
J. Bondarenko "Paabeli torn 1", lavastaja M. Gatsalov
"Kas ma tohiks olla Mozart?", lavastaja J. Kornjag – Medõde
M. Kurotškin "Paabeli torn 2", lavastaja F. Grigorjan – Gladis
J. Švarts "Tuhkatriinu", lavastaja P. Stružkova – Tuhkatriinu