SURNUD HINGED

Nikolai Gogol

DRAAMA

SÜNKROONTÕLGE
 • SOOVITUSLIK VANUS 14+
 • ETENDUSE KESTUS: 2 tundi ja 30 minutit (kahes vaatuses)
 • ESIETENDUS 12.03.2022

Tähelepanu!

Austatud teatrikülastaja

Vene Teatri mängukavas on toimunud muudatused.

9. detsembril 2023 kell 18:00 toimuma pidanud etendus „Surnud hinged“ jääb ära. Pakume võimalust vaadata sel päeval asendusetendusena lavastust „Meister ja Margarita". Ära jäänud etenduse piletid kehtivad ning neid pole vaja välja vahetada.

Kui pakutud asendusetendus Teile ei sobi, saate valida endale meelepärase asendusetenduse Vene Teatri tänavuse hooaja repertuaarist (kuni 31.05.2024).

E-piletite omanikel palume kirjutada aadressil kassa@veneteater.ee, märkida pileti number ning etenduse nimi ja aeg, mille vastu soovite oma piletid ümber vahetada.

Juhul, kui soovite piletid tagastada, palume kirjutada aadressil tagasiost@piletilevi.ee. E-piletite omanikel palume kirja sisus ära märkida tellimuse number. NB! Raha tagastatakse samale kontole, millelt ost sooritati.

Tavapileti omanikel palume kirjutada oma piletite ID numbrid ja pangakonto andmed, kuhu tagasimakse sooritada.

Vene Teater vabandab ebamugavuste pärast.
 

See oli enam kui 70 aastat tagasi, mil Gloria Palace`i luksuslikus kinosaalis avanes eesriie, tuues nähtavale mitte aga ekraani, vaid teatrilava, millelt võis kuulda elavaid hääli. Nii leidis Vene Teater 1948. aastal Eestis oma kodu.

Vene Teatri nüüdseks mahukas ajalugu sisaldab endas peatükke nii edulugudest kui ebaõnnestumistest. Vaheldunud on mitmed näitlejate ja lavatööliste põlvkonnad, kes on oma elu teatrile pühendanud. Mõneti üllatuslikult ei leia me sellest ajaloost aga märget Nikolai Gogoli "Surnud hingede" kohta.

Mõte lavastada "Surnud hinged" Vene Teatris tuli legendaarselt lavastajalt Elmo Nüganenilt.

Mitte kunagi varem pole Vene Teatri lavalaudadel saanud näha elustumas NN-i provintsilinna ja selle ümbruskonna elanikke, kelle rahu Tšitšikovi saabumine nii ootamatult purustab. Ja mitte kunagi varem pole Vene Teatris lavastajana üles astunud Elmo Nüganen. Siin loos saavad seega kokku mitu esimest korda aset leidvat sündmust, mis näivadki ühte kuuluvat: Elmo Nüganeni sügav pühendumus ja tundlik lavastajakäekiri ning Gogoli ainulaadne stiil.

MÄNGUKAVA

OSATÄITJAD

LAVASTUSMEESKOND

 • lavastaja
  Elmo Nüganen
 • kunstnik
  Reinis Suhanovs
 • kostüümikunstnik
  Liis Plato
 • valguskunstnik
  Oskars Paulinš
 • helilooja
  Aleksandr Žedeljov
 • inspitsient
  Larissa Tšerkassova